Naše chovatelská stanice se věnuje chovu dvou plemen retrieverů - flat coated retrievera a labradorského retrievera. Nacházíme se ve dvou vesnicích, v Lipově a v Ruprechtově (Česká republika).

We breed in our kennel two breeds of retrievers - flat coated retriever and labrador retriever. We live in two villages, Lipov and Ruprechtov (in the Czech Republic).


Retriever je členem naší rodiny od roku 2001. Jako první jsme žili společně s nepůvodovou fenkou černého labradora Sandrou (23. 8. 2001 - 10. 3. 2012), původovému chovu se věnujeme od roku 2012.
Aktivně se věnujeme loveckému výcviku a jeho využití v praxi, dále se věnujeme vystavování v České republice i v zahraničí. Především však tvoříme s našimi psi tým, který spojuje vzájemné přátelství a oddanost. Naši psi jsou pro nás především členové naší rodiny. 

Retriever has been a member of our family since 2001, we lived with non-pedigree labrador retriever female named Sandra (23. 8. 2001 - 10. 3. 2012). We have been breedeing with pedigree since 2012. 
We do hunting training and use our dogs in hunting practice. We showed our dogs on the shows in Czech as well abroad.
At first, we are with our dogs a team with friendship and devotion. Our dogs are mainly members of our family.