Naše malá rodinná chovatelská stanice, která je registrovaná na FCI (Fédération Cynologique Internationale) a ČMKU (Českomoravská kynilogická unie), se věnuje chovu nádherného plemene flat coated retrievera (dříve také labradorského retrievera). Nacházíme se v Ruprechtově (Česká republika).

Retriever je členem naší rodiny od roku 2001. Jako první jsme žili společně s nepůvodovou fenkou černého labradora Sandrou (23. 8. 2001 - 10. 3. 2012), původovému chovu se věnujeme od roku 2012. Aktivně se věnujeme loveckému výcviku a jeho využití v praxi na honech, dále se věnujeme vystavování v České republice i v zahraničí. Především však tvoříme s našimi psi tým, který spojuje vzájemné přátelství a oddanost. Naši psi jsou pro nás členové naší rodiny, kterým chceme poskytovat ten nejlepší domov. 

V chovu se snažíme udržet rovnováhu zdraví a krásy při zachování typické povahy a pracovních schopností, které jsou charakteristické pro plemeno.  


We breed in our family kennel beautiful breed - flat coated retriever (sooner labrador retriever too). Our kennel is registered on FCI (Fédération Cynologique Internationale) and ČMKU (Czech Moravian Cynological Union). We live in a village Ruprechtov (in the Czech Republic).

Retriever has been a member of our family since 2001, we lived with non-pedigree labrador retriever female named Sandra (23. 8. 2001 - 10. 3. 2012). We have been breedeing with pedigree since 2012. We do hunting training and use our dogs in hunting practice. We showed our dogs on the shows in Czech as well abroad. At first, we are with our dogs a team with friendship and devotion. Our dogs are for us especially members of our family, we want to give them the best home. 

In breeding we want to have balance of health and beauty, the typical nature and working abilities that are characteristic for these breeds.