Arwen Tia 2. narozeniny

25.12.2016

Před dvěma lety, 25. 12. 2014 se narodilo několik černých chlupáčů v CHS Vrbovecké stráně. Dnes, po dvou letech, slaví Arwen Tia své 2. narozeniny. Těší mě, že mohu touto cestou poděkovat chovatelce Ivaně Ištvánové, a obrovské díky patří za rady, pomoc a přátelství Alžbětě Vrublové a všem mým nejbližším.

MultiJCH, HCH Arwen Tia Vrbovecké stráně je ve svých dvou letech držitelkou junior šampionátu ve třech zemích - JCH CZ, JCH SK, JCH AT, zároveň je v rámci "dospěláckých" šampionátů maďarským šampionem (HCH), čekatelem českého, slovenského, polského, německého a rakouského šampiona, v neposlední řadě šampiona ČMKU, mezinárodního šampiona, držitelkou titulu Klubový junior šampion RK CZ 2016, držitelkou titulu res. BIS v rámci klubové výstavy v Rakousku, nejednou držitelkou titulu Bester Junghund (JBIS), obsadila čestné příčky BIG I., BIG II., BIG III., ve věku do 15 měsíců JBIG I., JBIG III., je osminásobnou držitelknou titulu BOB, sedminásobnou držitelkou titulu BOS, dále VSV, KV a NV.
Dále ocenění Best Bitch, rekapituluji-li její "malinkou a mladickou výstavní účast", také BOJ (3x), BOB Puppy, BIS Puppy (klubová výstava).
 
Protože je retriever loveckým plemenem a nelze nepřiznat, že práce se zvěří a lovecká chuť jsou tím nejkrásnějším a nejzáživnějším, čím toto plemeno může žít, snažíme se s našimi retrievery držet krok i na tomto poli. Arwen složila během letošního roku KPZ v I. ceně (res. CACT), KZVP v I. ceně, vše zakončeno účastní na několika honech, nechť víme - jaké je to na "loveckém bojišti". Přestože byla Arwen díky svému medvědímu kožichu ozdobou honu, připomínající vánoční stromeček z kudlibabek, bodláků a všemožných trav, což se nevalně odrazilo na její srsti nyní, pěknou, záživnou, nadšenou a chuťovou prací v mých očích potvrdila, že je nutné s tímto plemenem pracovat v lovecké praxi, nebo alespoň na loveckém cvičišti, neboť toto je jejich životní náplň. Proto budeme v loveckém snažení s nadšením pokračovat. 
 

Ráda bych tímto zamyšlením a rekapitulací jejích dvou let života v tento významný den opravdu srdečně poděkovala osobám shora jmenovaným, nelze popsat vděčnost, a také všem ostatním "flatařům", kteří beze všeho ví, co obnáší dosažení výsledků uvedených, stejně tak ostatním pejskařům, a zároveň DĚKUJI všem - kteří milují své psy a fenky, dělají jejich psí život šťastným, když rozhodnutím "mít psího parťáka" převzali na sebe obrovskou zodpovědnost za jejich chlupaté životy. Pes není jen přítel člověka, má být minimálně polovinou jeho duše i srdce, když MY jsme pro ně celým světem!