Štěňátka LR "D"/ Puppies LR litter "D"

30.01.2021

Celeste Gray Čerešňa Lipov ♥️ ClausWeb Fellow for Queen´s Joy
"Réza ♥️ Zack"

Dne 10. 8. 2021 se narodila s tohoto spojení 3 štěňátka, 2 kluci a 1 holčička. 

On August 10, 2021, 3 puppies, 2 boys and 1 girl were born.


                   zahraniční krytí Slovensko

Každý vrh plánujeme velmi dlouho a zodpovědně. Při výběru krycího psa klademe vysoké nároky na jeho kvalitu, zejména zdraví (a to nejen zdraví samotného krycího psa, ale také jeho předků v linii), zachování nízkého koeficientu inbreedingu (tedy co nejmenší příbuznost) s tím, aby rodokmen krycího psa byl s rodokmenem naší feny co nejvíce ve vzájemném souladu. Jsou pro nás zásadní vrozené vlohy k práci s přirozenou chutí zavděčit se svému vůdci, tedy pro toto plemeno tolik vlastní "will to please", standardu odpovídající exteriér, a v neposlední řadě úžasná, veselá, milá a nekonfliktní povaha. 

Po pečlivém hledání jsme se rozhodli pro krytí na Slovensku žijícím pejskem Zackem, který Rézu snad ve všech ohledech co nejlépe doplňuje. Koeficient inbreedingu (COI) štěňat je 2,86 % (počítáno pro 10 generací).   

Jsme přesvědčeni, že spojení Zacka a Rézy bude přínosem pro chov. Z tohoto spojení očekáváme zdravá, čokoládově hnědá štěňátka výborných povahových, pracovních i exteriérových kvalit. 

V případě zájmu o štěně labradorského retrievera z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat, přijímáme předběžné rezervace. 

Réza

nar. 14. 9. 2017

HD A/A, ED 0/0, PL 0/0, OCD clear
skus nůžkový, chybí dolní levá P4
výška 53 cm

Genetické testy:
CNM/HNPK - čistá; SD 2 - čistá; prcd-PRA - čistá
OSD - čistá; EIC - přenašeč; DM exon 2 - čistá

barva bb/Ee (hnědá se žlutou vlohou)
COI 4,57% pro 10 generací
(pozn. průměrně je u plemene LR pro tento počet generací COI 6,66 %)

lovecky upotřebitelná fena
"OVVR, KZVP I. cena"

výborná (V4, V4, V)

Více o Réze zde.


Zack

nar. 12. 6. 2017

HD A/A, ED 0/0, OCD clear
skus nůžkový, plnochrupý
oči čisté

Genetické testy:
CNM/HNPK - čistý; prcd-PRA - čistý;
EIC - čistý; DM - čistý

barva bb/EE (hnědý, nenese žlutou)
COI 2,98 % pro 10 generací
(pozn. průměrně je u plemene LR pro tento počet generací COI 6,66 %)

lovecky upotřebitelný pes
"OVVR, JSR II. cena"

Puppy Champion SK, Junior Champion SK, Junior Champion HU, Junior Champion Srbska, Champion SK, Champion HU, Grandchampion SK

majitel Zuzana Orlovská, chovatelská stanice Queen´s Joy 

Video Zack:

Rodokmen štěňátek/ Puppies´s pedigree

Tato štěňátka budou prvními od naší odchované fenky Rézy "Celeste Gray Čerešňa Lipov" (3 roky). Réza má velice milou dobráckou povahu, s velkou vděčností cení veškerý čas, který jí člověk věnuje. Je oddanou a nekonfliktní fenkou, je zdravě sebevědomá. Vyrostla a žije společně ve smečce i se svojí matkou Chiquitou "Chiquita Lady Alison" (ta v únoru 2021 oslavila své 9. narozeniny). Díky dvojímu zázemí naší rodinné chovatelské stanice (Lipov a Ruprechtov) má Réza občas "dovolenou" mezi smečkou flatcoated retrieverů. Pohodově zvládá pobyt v jiné smečce, od prvního okamžiku se přizpůsobila jejímu režimu. Nádherně se chovala ke štěňátkům FCR, která byla narozená v naší CHS a pomáhala o ně pečovat, socializovat je. Jsme nadšení z jejích pracovních vloh a brilantního používání nosu, jako správný labrador si bez okolků razí cestu hustým porostem, křovím, rákosím a jiným náročným terénem. Ví, že "auto" znamená výlet, ať už za výcvikem či jinam. Sedí v něm ve vteřině, co se otevře. Ve velice krátkém čase (3 týdnů) zvládla přípravu na své první lovecké zkoušky a tyto v první ceně hravě obstála. Stavbou těla se jedná o výbornou fenu s pevnou kostrou, silným a hlubokým hrudníkem a správným úhlením končetin, s pevnými packami. Má širokou lebku s dobře utvářeným stopem a středně hnědýma očima. Réza má správný nůžkový zkus s pevnými zdravými zuby. Protože jí chybí jeden zub, a to levá P4, musí být kryta pouze plnochrupým jedincem. Réza je zdravá fena, která dosavadně netrpěla žádným zdravotním problémem. Má výborné výsledky vyhodnocení RTG kyčlí, loktů a ramen (jak je uvedeno shora). S ohledem na význam genetické zátěže vyskytující se u tohoto plemene je dnes již standardem kvalitního chovu vyšetření na nejčastější genetická onemocnění. I v tomto ohledu jsme velice vděční za její genetický potenciál.

Zack je úžasný mladý čokoládový labrador s typickou nekonfliktní povahou, miluje práci, vodu a lidi. Zdraví předává také svým potomkům. V Zackovi se výborně pojí zdraví, povaha, pracovní vlohy i exteriér.

Pro rezervaci štěňátka nás můžete kontaktovat přes níže uvedený kontaktní formulář, e-mail nebo nám můžete zavolat + 420 607 971 885.