Štěňátka "A"/ Puppies litter "A"

01.04.2018

Narození (birth) - 1/2 červen 2018 (1/2 June 2018)

"Lucky"

CACI´S DARK CHOCOLATE OF LOVE ("Swedish import")

"Arwen"

ARWEN TIA VRBOVECKÉ STRÁNĚ "Dual - purpose combination" 

nar. 29. 6. 2012

HD A/A, ED 0/0, LP 0/0

chrup úplný, skus nůžkový

výška 60 cm

prostý dědičných očních vad včetně goniodysplazie


barva (color) BBEE 

"nenese hnědou, ani žlutou barvu"

nar. 25. 12. 2014
HD A/A, ED 0/0
chrup úplný, skus nůžkový
výška 59 cm
prostá dědičných očních vad včetně goniodysplazie
prostá alergických reakcí
barva (color) B/B
"nenese hnědou barvu" 

"Snový vrh" flat coated retrievera

Lucky je pes flat coated retrievera, importovaný ze Švédska. Jeho majitelkou je Alžběta Vrublová, chovatelská stanice Oasis of Peace.

Lucky je pes, který trvale obsazuje přední příčky v hodnocení exteriéru. Co do typovosti se jedná o psa skandinávského typu, o jeho exteriérových kvalitách svědčí jeho výstavní výsledky (které jsou kompletně uvedeny pod odkazem shora). Je to jedinec, do jehož exteriéru se na první pohled "zamilujete", s výbornou silou kostry a pohybem ze všech stran, s výrazným hrudníkem a předhrudím, s nádhernou hlavou a výrazem. Jeho předností je také výborná kvalita srsti, nasazení ocasu. Je několikanásobným držitelem titulu nejlepší jedinec v plemeni "BOB", získal nejvyšší možná výstavní ocenění na klubových výstavách hodnocených odborníky v posuzování tohoto plemene, to je titul "BIS". Je držitelem titulu "BIS working dog". Je několikanásobným šampionem krásy mladých, šampionem krásy (dospělí jedinci). Je klubovým vítězem, vítězem speciální výstavy. Obsadil přední příčky také na světové výstavě, evropské výstavě či na prestižní výstavě Cruft. Na výstavě se ukazuje v plném "show" temperamentu, díky kterému mu nejde odolat.


Český junior šampion/ JCH CZ
Polský šampion krásy mladých/ JCH PL
Rakouský šampion krásy mladých/ JCH AT
Český šampion/ CH CZ
Slovenský šampion krásy/ CH SK
Rakouský šampion/ CH AT
Polský šampion/ CH PL


Vedle vystavování nutno dodat, že flat coated retriever je pracovním "loveckým" plemenem. Lucky je pes aktivně využívaný v lovecké praxi, v podzimním období honů je naplno využíván k vyhledávání, dohledávce a přinášení pernaté i srstnaté zvěře. Lucky je úspěšný také na poli zkouškovém, kdy díky jeho pracovním vlohám úspěšně absolvoval několikeré lovecké zkoušky s vyrovnanými výkony (SZVP, KPZ, PZ). Jak o něm říká jeho majitelka, je jí výborným partnerem v lovecké praxi.


Speciální zkoušky z vodních prací/ SZVP
Klubové podzimní zkoušky/ KPZ 
Podzimní zkoušky/ PZ

K povaze Luckyho lze říci, že je to přátelský, milý, veselý a nekonfliktní "gentleman". Je to pes, má - jako každý jiný - svoji hlavu. Jak říká jeho majitelka, je s ním radost žít.


Lucky je otcem několika vrhů v České republice i v zahraničí, jeho potomci jsou zdraví, těší se výborným výstavním a pracovním výsledkům. 


Lucky pochází z velice úspěšné chovatelské stanice. Jeho maminkou je krásná fenka, skvělá matka Mimmi. Ta má na kontě mnoho šampionátů a titulů (Evropsky vítěz, Nejlepší výstavní fena tohoto plemene ve Švédsku několik let za sebou). Otcem je známý a velice úspěšný Toby, který je vynikajícím chovným psem. K jeho rodokmenu odkaz na web chovatelské stanice:

Arwen Tia je naší první fenkou flat coated retrievera, která předčila všechny možné představy o výsledcích aktivního vystavování a loveckého vedení. 

Brzy dospěla a začala obsazovat přední příčky v hodnocení exteriéru. Co do typovosti tohoto plemene se jedná o fenu skandinávského typu. Jejími přednostmi je hluboký hrudník, výborné předhrudí, horní linie, nádherná hlava a výraz, výborný krk, pevné packy, výborný ocas a jeho nasazení, výborná kvalita srsti a stylový pohyb.

Výstavní kariéru začala hodnocením "BIS Puppy" na klubové výstavě retrieverů v létě 2015. Od té doby se stala několikanásobnou držitelkou nejlepšího jedince v plemeni "BOB", případně "BOS", získala nejvyšší možné výstavní tituly res. BIS a BIS. Stala se několikrát nejlepším pracovním psem výstavy (BIS working dog). Obsadila čestná místa vítězů VIII. FCI skupiny. Je několikanásobným šampionem krásy mladých, šampionem krásy (dospělí jedinci) a grand šampionem. Přestože jsou jí teprve 3 roky, je držitelkou titulu C.I.B. a C.I.E. Získala prestižní ocenění nejlepší fena flat coated retrievera za rok 2016 pro oba české kluby, sdružující chov retrieverů v České republice, nejlepší jedinec v plemeni "dual purpose" 2016 (to je jak výstavní, tak pracovní využití v kombinaci). Její výstavní výsledky vypovídají o kvalitě jejího exteriéru.


Mezinárodní šampion krásy/ C.I.B.
Mezinárodní výstavní šampion/ C.I.E.
Český junior šampion/ JCH CZ
Slovenský šampion krásy mladých/ JCH SK
Rakouský šampion krásy mladých/ JCH AT
Šampion ČMKU/ CH ČMKU
Český šampion/ CH CZ
Slovenský šampion krásy/ CH SK
Maďarský šampion/ CH HU
Polský šampion/ CH PL
Slovenský grand šampión/ Grand CH SK
Český grand šampion/ Grand CH CZ
Rakouský šampion/ CH AT
čekatel německého a chorvatského šampiona krásy

Arwen je fenou aktivně využívanou v lovecké praxi. Je naplno využívána k vyhledávání, dohledávce a přinášení pernaté i srstnaté zvěře. Arwen je úspěšná také na poli zkouškovém, kdy díky pracovním vlohám úspěšně absolvovala několikeré lovecké zkoušky (od OVVR, KPZ, KZVP, KLZ), dokonce nejvyšší lovecké zkoušky KVZPR ("klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů"). Je držitelkou titulu "U", všestranně lovecky upotřebitelný pes. Je čekatelkou českého šampiona práce.  

Ověření vlohových vlastností retrieverů/OVVR
Klubové podzimní zkoušky/ KPZ
Klubové zkoušky z vodních prací/ KZVP
Klubové lesní zkoušky/ KLZ
Klubové všestranné zkoušky přinášení retrieverů/ KVZPR "U"
čekatel českého šampiona práce (CACT)

K povaze Arwen lze říci, že je "krásná". Bezelstná, věrná, oddaná, veselá, nekonfliktní. Je to živý tvor se svojí hlavou, přesto je velice poslušná. Na druhou stranu chytrá, ví "kdy dělá něco, co nesmí". Práce v terénu je pro ni takovou vášní, že se z ní stane temperamentně, s neutuchající vášní pracující lovecký pes. Nejlepší je, když ji sami poznáte. 

Shora jsou uvedeny zdravotní výsledky Arwen. Je ze sedmi sourozenců (viz webové stránky CHS https://vrboveckestrane.cz/category/novinky/. Její sestra Artois Stella Vrbovecké stráně je také exteriérově i pracovně výbornou fenou, s výbornými zdravotními výsledky. 

Rodičemi Arwen jsou Fabria Beauty from Czech (matka) a Flamboyant Rumpus Oasis of Peace (otec). Flamboyant Rumpus Oasis of Peace je otcem několika vrhů v České republice i v zahraničí, potomci mají výborné zdravotní výsledky. Zde odkaz na webové stránky, více https://www.oasisofpeace.cz/oasis_of_peace_tmave_0109.htm


Více o "Luckym":

Více o "Arwen Tie":

Proč je tento vrh snový ? Je snový pro nás, případně po každého - kdo zná Arwen a Luckyho. Arwen je pro nás jedinečnou a zdravou fenou, která předčila všechna naše pracovní i výstavní očekávání. Lucky je velice kvalitním chovným psem s výborným zdravím a povahou, kterou předává svým potomkům. Je pro nás zcela jedinečným psem flat coated retrievera. Navíc se jedná o psa importovaného ze Švédka. Lucky chytí za srdce svojí povahou, ohromí svým exteriérem. 

Navíc se jedná o spojení, kdy jsou oba jedinci skutečně aktivně lovecky vedeni a využívání (proto "dual purpose combination"). Tato skutečnost není, přestože se jedná o lovecká plemena, pravidlem (bohužel spíše naopak). Pro nás hraje lovecké vedené významnou roli. Proto se těšíme na jejich potomky a vysněné štěňátko, které zůstane doma. I když opustit všechna ostatní bude velice těžké. Proto nám záleží na nových majitelích, rádi bychom "Vás" více poznali. Zajímá nás, jakou máte představu o "Vašem" společném soužití. Neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo emailem, rádi se s Vámi osobně setkáme.